Často kladené otázky a obchodní podmínky

 1. Naše fotky tiskneme vždy na nejkvalitnějších a nejmodernějších tiskárnách které jsou dostupné na trhu. Tiskárny tisknou fotografie metodou termosublimačního tisku a díky tomu jsou automaticky laminovány. Jejich trvanlivost je díky tomu při dobrém skladování odhadována na nejméně 100 let.
 1. Při dlouhodobém působení UV záření se jejich barevnost může změnit. Nedoporučujeme proto vystavovat fotografie do výloh a na jiná místa, kde jsou dlouhodobě vystaveny přímému slunečnímu svitu. V interiéru je však můžete vystavovat bez jakýchkoliv omezení.
 1. K tisku v žádném případě nepoužíváme inkoustovou technologii. Její životnost je díky chybějící ochranné UV laminační vrstvě stále značně omezena. Fotografie vytištěné inkoustem podléhají změnám (změna barev, vyblednutí, kroucení okrajů) vlivem UV záření velice rychle!
 1. Pokud si fotografii objednáváte přímo na akci tak se na způsobu ořezu pořízených dat snadno dohodnete s našimi operátory přímo na místě. Pokud si fotografii objednáváte on-line pořízená data ořezáváme vždy na střed nebo je neořezáváme vůbec! Pokud se na fotografii centrum vašeho zájmu nachází příliš vlevo, vpravo, nahoře či dole a hrozí při ořezu na střed jeho ztráta, uveďte to prosím do poznámky! Pozdějším reklamacím nelze vyhovět!
 1. U každé fotografie objednané on-line ručně upravujeme barevnost a tonalitu, tak dobře jak je to jen u pořízených dat možné.
 1. Všechny fotografie objednané on-line tiskneme s grafikou té akce na které byla data pořízena. A to i za cenu, že grafika částečně překrývá hlavní motiv fotografie. Pokud si toto nepřejete, uveďte to prosím do poznámky! Pozdějším reklamacím nelze vyhovět!
 1. Všechna na akci zakoupená nebo on-line objednaná data  předáváme na nosiči nebo zasíláme přes úložiště bez jakékoliv vkopírované grafiky či ochranných prvků (vodoznaků). Vodoznak vkopírovaný do fotografií na tomto webu nebo na našich objednávkových terminálech slouží pouze jako ochrana proti nekontrolovatelnému šíření našich fotografií.
 1. Přefocování fotografií, byť s vodoznakem, mobilním telefonem nebo tabletem z našich terminálů přímo na akci je PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNO! Naše fotografie můžete “legálně” sdílet na sociálních sítích až po akci přímo z tohoto webu.
 1. Všechny fotografie objednané on-line balíme před odesláním do obálek vyztužených vlnitou lepenkou. Díky tomu vám chodí, tak jak mají, tedy rovné nezmačkané a nepřehnuté! Pokud se toto stane je potřeba podat reklamaci přímo u České pošty, která vám fotografie doručuje. Fotografie odesíláme obyčejnou poštovní zásilkou nikoliv doporučeně, neexistuje žádný sledovací odkaz ani číslo zásilky. Pokud zásilka s fotografiemi nedorazí neváhejte se ozvat emailem či telefonicky.  Vaši reklamaci vyřídíme.
 1.  Fotografie před publikováním na tomto webu nijak netřídíme, proto je možné, že se mezi nimi vyskytují i fotografie, které nejsou vhodné k prodeji. Tyto fotografie si prosím neobjednávejte! Pokud tak i přesto učiníte bude s nimi zacházeno jako by byli zcela vpořádku. Budou tedy vytištěny a odeslány! Fotografie nevhodné k prodeji jsou jakousi daní za rychlost s jakou se fotografie na našem serveru objevují. Pozdějším reklamacím nelze vyhovět!
 1. Náhledy na tomto webu jsou dostatečně velké na to, abyste mohli posoudit, zda je hlavní motiv fotografie dostatečně ostrý. Pokud si i přesto objednáte neostrou fotografii, bude vytištěna a odeslána. Pozdějším reklamacím rovněž nelze vyhovět!
 1. Fotografie tiskneme zatím ve 2 rozměrech a to 15x20 cm a 20x30 cm. Upozorňujeme, že fotografie 15x20 cm je o něco “kratší” než data  pořízená standardní zrcadlovkou. Pokud je tedy motiv fotografie při pohledu na výšku úplně od shora dolů blízko okrajům hrozí jeho ořez! (Při pohledu na šířku zleva doprava). Místo toho si raději objednejte fotografii velkou, která lépe odpovídá jejím poměrem stran obrazovému snímači standardní zrcadlovky a ořez prakticky nehrozí. Na fotce bude to, co vidíte na tomto webu při objednávání. Další možností je objednat si přímo pořízená data v rozlišení pro tisk či e-mail.  Pokud si i přes to objednáte z problematických dat malou fotografii nelze pozdějším reklamacím vyhovět!
 1. K předávaní elektronického obsahu využíváme služeb Uschovna.cz, Dropbox.com nebo běžných e-mailových služeb jakými jsou například Gmail.com nebo Seznam.cz.
 1. Pokud vám vaše objednaná a zaplacená zásilka (jak elektronická tak i “papírová”) nedorazí do pár dní od zaplacení není třeba nás nijak kontaktovat ani urgovat. O vaší objednávce s pravděpodobností rovnající se jistotě, víme! Bohužel nemáme čas ji zpracovat ihned! Tento server udržuje pouze náhledy. Originální data jsou udržována off-line na jiných zařízeních. Nic neprobíhá automaticky a je potřeba každou zakázku zpracovat  “ručně”.
 1. Ceny fotografií obsahují pouze licenci pro osobní užití fotografované osoby. Jiné užití fotografického díla, jeho zveřejnění a užití pro komerční účely podléhá vždy dohodě mezi jejím autorem a zájemcem o rozšíření licence  za individuálně stanovenou cenu.
 1. Autorem většiny zde publikovaných fotografií je Zdeněk Kompert. Vyjímečně jiná osoba pověřená provozovatelem k jejich pořízení.
 1. Provozovatelem tohoto webu je firma Bc. Zdeněk Kompert, IČ: 66073383 se sídlem V Oblouku 583/11, 400 07 Ústí nad Labem, tel.: 608 300 493, e-mail: info@nejfotokoutky.cz.